2-متیل ایمیدازول

2-متیل ایمیدازول یک ترکیب آلی است که از نظر ساختاری با ایمیدازول با فرمول شیمیایی CH3C3H2N2H مرتبط است. این ماده جامد سفید یا بی رنگی است که در حلال های آلی قطبی و آب بسیار محلول است. این پیش ماده یک سری از داروها است. جرم مولکولی نسبی این محصول 82.11 می باشد. نقطه ذوب آن 145 الی 146 درجه سانتیگراد است. در دمای 267 درجه سانتیگراد به جوش می آید. دارای نقطه اشتعال در دمای 160 درجه سانتیگراد می باشد. محلول در اتر و بنزن سرد، محلول در آب، الکل ها و کتون ها است. این ماده تحریک کننده پوست و غشای مخاطی است. همچنین به عنوان شتاب دهنده اتصال متقاطع پلیمریزاسیون و سخت کننده سیستم های رزین اپوکسی استفاده می شود.

2-متیل ایمیدازول

کاربرد

2-متیل ایمیدازول پیش ساز چندین عضو آنتی بیوتیک نیترویمیدازول است که برای مقابله با عفونت های باکتریایی و انگلی بی هوازی استفاده می شود. 2-متیل ایمیدازول به عنوان ماده اولیه، ماده شیمیایی میانی و به عنوان یک جز در تولید داروها، مواد شیمیایی عکاسی، رنگ ها و رنگدانه ها، مواد شیمیایی کشاورزی و لاستیک استفاده می شود. این یک جز از پلیمرهای بیشماری است، از جمله خمیرهای رزین اپوکسی، ورقه های لاستیکی – فلوئور، اکریلیک، فیلم ها، چسب ها، مواد نساجی و پوشش های اپوکسی سیلان. همچنین از آن به عنوان کمکی رنگرزی برای الیاف اکریلیک و فوم های پلاستیکی استفاده می شود.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.