ماتریکسیل 3000

ماتریکسیل 3000 یک پپتید مصنوعی و یک ماده بسیار محبوب در مراقبت از پوست ضد پیری به دلیل توانایی آن در تقویت کلاژن سازی است. به طور موثر علائم پیری را مدیریت می کند و به جلوگیری و معکوس کردن پیری زودرس کمک می کند.
Matrixyl 3000 توانایی پپتیدهای طبیعی را برای تقویت تولید کلاژن و الاستین تقلید می کند که به یکنواخت شدن رنگ پوست کمک می کند و پوست را محکم تر و جوان تر نشان می دهد.
Matrixyl 3000 محبوب ترین پپتید تولید شده به صورت مصنوعی در مراقبت از پوست است. مطالعات نشان داده است که استفاده از Matrixyl 3000 تنها به مدت 2 ماه باعث کاهش چین و چروک های عمیق روی صورت تا 45 درصد می شود.

ماتریکسیل 3000 از تری پپتید 1 و تترا پپتید 7 (پالمیتول تری پپتید-1 و تتراپپتید 7) تشکیل شده است. تقویت کننده های سرم یکی از بهترین و پرکاربردترین درمان های ضد پیری هستند.

آیا از مزایای Matrixyl 3000 می دانید؟

آیا از مزایای استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی ماتریکسیل 3000 اطلاع دارید؟ Matrixyl 3000 نوعی پپتید مصنوعی است که در مراقبت از پوست به دلیل توانایی آن در تحریک تولید کلاژن استفاده می شود که منجر به اثرات ضد پیری می شود. اگر تا به حال نام Matrixyl 3000 را نشنیده اید یا حتی نمی دانید پپتید چیست، این مقاله برای شما مناسب است. برای آشنایی با پپتیدها، نقش آنها در سلامت پوست، مزایای Matrixyl 3000 و بهترین محصولات Matrixyl 3000، زیر را بخوانید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Matrixyl 3000 در مراقبت از پوست این است که این ماده از گلیکوزاسیون – یکی از دلایل اصلی پیری پوست – جلوگیری کرده و آن را معکوس می کند. گلیکاسیون به پیری زودرس کمک می کند و توانایی کلاژن برای سفت نگه داشتن پوست را به خطر می اندازد.

شما می توانید از مواد خاصی در مراقبت از پوست خود برای مقابله با فرآیند گلیکوزیله استفاده کنید و Matrixyl 3000 بهترین گزینه است. این ماده باعث تشکیل کلاژن و الاستین می شود که چین و چروک را کاهش می دهد و باعث می شود پوست کمتر شل به نظر برسد. به علاوه، استحکام پوست و توانایی حفظ رطوبت را بهبود می بخشد. اما قبل از اینکه به فواید Matrixyl 3000 بپردازیم، بیایید نگاهی دقیق‌تر به پپتیدهای موجود در آن بیندازیم.

ماتریکسیل 3000

پپتیدها چیست؟

قبل از اینکه در مورد مزایای ماتریکسبل 3000 صحبت کنیم، مهم است که درک خوبی از پپتیدها داشته باشیم.

به زبان ساده، پپتیدها قطعاتی از پروتئین هستند. پپتیدها از پیوند اسیدهای آمینه با یکدیگر تشکیل می شوند. به عنوان مثال، هنگامی که دو اسید آمینه توسط یک پیوند به یکدیگر متصل می شوند، دی پپتید نامیده می شود.

سه آمینو اسید مرتبط یک تری پپتید و به دنبال آن تتراپپتیدها و غیره هستند. ممکن است بدانید که پروتئین ها نیز از آمینو اسیدهای مرتبط با هم تشکیل شده اند.

بنابراین تفاوت بین پپتید و پروتئین چیست؟ در حالی که هر دو از بلوک‌های ساختمانی یکسانی (اسیدهای آمینه) ساخته شده‌اند، همه اینها به اندازه است. پپتیدها معمولاً حاوی 50 یا کمتر اسید آمینه هستند. پروتئین ها از 50 یا بیشتر اسید آمینه تشکیل شده اند و می توانند از پلی پپتیدها (یک زنجیره پپتیدی طولانی) ساخته شوند.

نقش پپتیدها در سلامت پوست

پپتیدهای طبیعی در پوست وجود دارند که از پروتئین های ماتریکس خارج سلولی (ECM) (مانند کلاژن، الاستین، فیبرونکتین) و از پروتئین های پیش ساز پپتید ضد میکروبی (AMP) تولید می شوند. پپتیدهایی که با پروتئولیز جزئی (تجزیه) پروتئین های ECM آزاد می شوند، ماتریکین (matrikin) نامیده می شوند. ماتریکین ها فعالیت های سلولی را از طریق سیگنال دهی سلولی تنظیم می کنند. به عنوان مثال، هنگامی که پروتئین کلاژن تجزیه می شود، ماتریکین ها سیگنال هایی را برای تولید کلاژن جدید به فیبروبلاست ها ارسال می کنند. کلاژن در ترمیم زخم نقش دارد و همچنین مسئول قوی و محکم نگه داشتن پوست است. بدون ماتریکین ها و سایر پپتیدها، پوست شروع به از دست دادن سفتی می کند. با گذشت زمان، این امر منجر به ظاهر شدن چین و چروک، تغییر بافت و پوستی می شود که مانند گذشته برنمی گردد.

از آنجایی که ماتریکین ها توانایی افزایش تولید کلاژن، الاستین و سایر ماکرومولکول ها در ECM را دارند، پپتیدهای مصنوعی برای تقلید از این اثرات ایجاد شده اند. بسیاری از محصولات مراقبت از پوست از این پپتیدهای مصنوعی برای ارائه اثرات ضد پیری، از جمله کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک، بهبود بافت پوست و افزایش استحکام پوست استفاده می کنند. و همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، Matrixyl 3000 یکی از این پپتیدها است.

ماتریکسیل 3000 چیست؟

Matrixyl 3000 یک ترکیب پپتیدی با علامت تجاری است که توسط شرکت Sederma در فرانسه ساخته شده است. این اولین ماده ضد پیری مبتنی بر فناوری پپتید ماتریکین است. Matrixyl 3000 از ماتریکین های پالمیتول تری پپتید-1 و پالمیتول تتراپپتید-7 تشکیل شده است. این دو پپتید به طور هم افزایی برای بازیابی و حفظ ظاهر جوان پوست با ارسال سیگنال به سلول ها برای تولید کلاژن بیشتر عمل می کنند. مطالعات متعدد اثر ضد پیری و ضد چروک ماتریکسیل 3000 را ثابت کرده است.

Matrixyl و Matrixyl 3000 هر دو پپتید (زنجیره کوتاه اسیدهای آمینه) هستند، اما این همان جایی است که شباهت ها به پایان می رسد.

Matrixyl نام تجاری پپتید Palmitoyl Pentapeptide-4 است.

به عنوان مثال، یک مطالعه بالینی شامل شرکت کنندگان زن نشان داد که تنها پس از 2 ماه درمان با Matrixyl 3000، ناحیه اشغال شده توسط چین و چروک های عمیق تا 45 درصد کاهش یافت و تونسیته پوست تقریباً 20 درصد افزایش یافت. در یک مطالعه بالینی جداگانه 2 ماهه که بر روی پانلی از مردان انجام شد، اثر ضد چروک Matrixyl 3000 تایید شد. با کاهش حجم چین و چروک (17.1-%)، زاویه گسترش افزایش می یابد (+5.4%)، که منجر به کاهش سطح اشغال شده توسط چین و چروک های عمیق نزدیک به 30٪ می شود.

پالمیتول تری پپتید: چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

پالمیتول تری پپتید-1 پپتید اصلی است که ماتریکسیل 3000 با آن شناخته شده است. پالمیتویل تری پپتید (Pal-GHK) از سه اسید آمینه (پپتید GHK یا گلیسین-هیستیدین-لیزین) متصل به اسید پالمیتیک (اسید چرب که به نفوذ بهتر پپتیدها به پوست کمک می کند) ساخته شده است.

GHK بخشی از کلاژن نوع اول است. دانشمندان بر این باورند که وقتی دوباره آن را به پوست خود اضافه می‌کنید، می‌تواند تولید کلاژن را افزایش داده و منجر به سفت‌تر شدن پوست و چروک‌های کمتر و کوچک‌تر شود.

کلاژن در پوست ما به طور طبیعی تجزیه می شود و قطعات پپتیدی ایجاد می کند که به پوست سیگنال می دهد که مولکول های کلاژن جدید باید ایجاد شود. اما وقتی پپتیدهای تکه‌ای مانند GHK را روی پوست خود اعمال می‌کنید، آن را فریب می‌دهند و فکر می‌کنند که کلاژن در پوست شما تحلیل رفته است و پوست باید شروع به کار روی تولید کلاژن بیشتر کند.

این توضیح می دهد که چرا پالمیتول تری پپتید-1 می تواند تولید کلاژن را در پوست افزایش دهد و در نتیجه کلاژن بیشتری ایجاد کند و چین و چروک و سایر علائم پیری را کاهش دهد.

پالمیتول تتراپپتید-7: چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

پالمیتول تتراپپتید-7 (Pal-GQPR، که قبلا به عنوان پالمیتویل تتراپپتید-3 شناخته می شد) از چهار اسید آمینه (پپتید GQPR یا گلیسین-گلوتامین-پرولین-آرژنین) متصل به اسید پالمیتیک تشکیل شده است.

گفته می شود پالمیتول تتراپپتید-7 با کاهش تولید اینترلوکین-6 (IL-6)، مولکولی که باعث التهاب می شود، کار می کند.

التهاب یکی از بزرگترین دشمنان پوست شماست. این یک واکنش زنجیره ای را شروع می کند که منجر به رادیکال های آزاد، چین و چروک و افتادگی پوست می شود. با کاهش التهاب، می توانید پیری زودرس را کاهش دهید

آیا Matrixyl 3000 ایمن است؟

در کوتاه مدت، Matrixyl 3000 ایمن است و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. اما، از آنجایی که این یک عنصر جدید است، ما هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد ایمنی طولانی مدت آن نداریم.

آیا ماتریکسیل بهتر از اسید هیالورونیک است؟

هیالورونیک اسید و ماتریکسیل هر دو ترکیبات موثر مراقبت از پوست هستند، اما فواید متفاوتی دارند. در حالی که اسید هیالورونیک با آبرسانی به پوست ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش می دهد، ماتریکسیل تولید کلاژن را افزایش می دهد و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. این باعث سفت شدن پوست و کاهش علائم پیری می شود. همچنین می توانید از محصولات حاوی ماتریکسیل و اسید هیالورونیک با هم استفاده کنید زیرا هر دوی این مواد به تنهایی قوی هستند و در صورت ترکیب با هم موثرتر هستند.

چه مدت طول می کشد تا Matrixyl 3000 کار کند؟

Matrixyl 3000 با فریب دادن پوست ما به این فکر می کند که کلاژن کافی وجود ندارد، که باعث می شود سرعت تولید این پروتئین ساختاری حیاتی افزایش یابد. ممکن است مدتی طول بکشد تا اثرات آن مشاهده شود، اما به طور کلی، بعد از حدود دو هفته استفاده از محصولی که حاوی ماتریکسیل 3000 است، متوجه بهبود ظاهر و قابلیت ارتجاعی پوست خود خواهید شد. مطالعات نشان داده است که استفاده از ماتریکسیل 3000 دو بار در روز به مدت 2 ماه چین و چروک های عمیق را تا 45 درصد کاهش می دهد.

مطالعات علمی

اثرات مثبت این ماده مراقبت از پوست از نظر علمی نیز ثابت شده است. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داده است که استفاده از Matrixyl 3000 دو بار در روز به مدت 2 ماه منجر به کاهش چین و چروک های عمیق، بهبود رنگ پوست و خاصیت ارتجاعی و حتی ایجاد یک اثر لیفتینگ قابل مشاهده می شود. اثربخشی ماتریکسیل 3000 در مردان نیز ثابت شده است.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.