فنتیل آمین

فنتیل آمین یک ماده شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. همچنین می توان آن را در آزمایشگاه ساخت. (PEA) یک ترکیب آلی، آلکالوئید مونوآمین طبیعی و آمین کمیاب است که به عنوان یک محرک سیستم عصبی مرکزی در انسان عمل می کند. در مغز، با اتصال به گیرنده 1 مرتبط با آمین (TAAR1) و مهار ناقل مونوآمین تاولی 2 (VMAT2) در نورون های مونوآمین، انتقال عصبی مونوآمین را تنظیم می کند. فنتیل آمین توسط طیف وسیعی از گونه ها در سراسر قلمرو گیاهی و حیوانی، از جمله انسان، تولید می شود، همچنین توسط قارچ ها و باکتری های خاصی تولید می شود و به عنوان یک ضد میکروبی قوی در برابر برخی از گونه های بیماری زا اشرشیاکلی در غلظت های کافی عمل می کند.

فنتیل آمین

فنتیلامین یک آمین اولیه است، گروه آمینو از طریق یک گروه دو کربنی یا اتیل به یک حلقه بنزن متصل می شود. این مایع بی رنگ در دمای اتاق است که بوی ماهی دارد و در آب، اتانول و اتر محلول است. چگالی آن 0.964 گرم در میلی لیتر و نقطه جوش آن 195 درجه سانتی گراد است. پس از قرار گرفتن در معرض هوا، با دی اکسید کربن ترکیب می شود و یک نمک کربنات جامد را تشکیل می دهد. فن اتیل آمین به شدت بازی است، pKb = 4.17 (یا pKa = 9.83)

چگونه کار میکند؟

فنتیل آمین بدن را تحریک می کند تا مواد شیمیایی خاصی بسازد که در افسردگی و سایر شرایط روانی نقش دارند. افرادی که به طور طبیعی به اندازه کافی Phenethylamine تولید نمی کنند ممکن است با مصرف این ماده به عنوان مکمل کمک کنند. با این حال، مصرف بیش از حد فنتیل آمین ممکن است عوارض جانبی مشابه داروی آمفتامین ایجاد کند.

موارد استفاده و اثربخشی

افسردگی. تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف 10 تا 60 میلی گرم فن اتیلامین خوراکی در روز همراه با 5 میلی گرم داروی ضد افسردگی سلژیلین دو بار در روز به مدت 4 هفته، افسردگی را در 60 درصد افراد تسکین می دهد. از بین افرادی که به درمان اولیه با فن اتیلامین به همراه سلژیلین پاسخ می دهند، 86 درصد در صورت درمان تا 50 هفته، تسکین افسردگی را نشان می دهند.

فنتیل آمین یک ماده شیمیایی را در مغز افزایش می دهد. این ماده شیمیایی سروتونین نام دارد. برخی از داروهای مورد استفاده برای افسردگی نیز سروتونین را افزایش می دهند. مصرف PEA همراه با این داروهایی که برای افسردگی استفاده می شود ممکن است باعث افزایش سروتونین در بدن و عوارض جانبی جدی از جمله مشکلات قلبی، لرز و اضطراب شود.

اثرات جانبی PEA

زمانی که این ماده به طور مناسب از راه خوراکی مصرف شود، احتمالاً برای اکثر افراد ناایمن است. فنتیلامین مشابه داروی آمفتامین عمل می کند و ممکن است عوارض جانبی مشابهی ایجاد کند. همچنین، ممکن است باعث ضربان قلب سریع، اضطراب یا بی قراری شود.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.