کربومر

کربومر اصطلاحی است که برای مجموعه ای از پلیمرها که عمدتاً از اسید اکریلیک ساخته می شوند. کربومرها پودرهای سفید و کرکی هستند اما اغلب به عنوان ژل در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شوند.

پلی اسید اکریلیک (PAA با نام تجاری Carbomer) یک پلیمر مصنوعی با وزن مولکولی بالا از اسید اکریلیک است. نام IUPAC آن پلی (1-کربوکسی اتیلن) است. در محلول آب با pH خنثی، PAA یک پلیمر آنیونی است، یعنی بسیاری از زنجیره های جانبی PAA پروتون های خود را از دست می دهند و بار منفی به دست می آورند. این باعث می شود PAA ها پلی الکترولیت باشند، با توانایی جذب و نگهداری آب و تورم تا چندین برابر حجم اصلی آنها. کربومرها را می توان در انواع مختلفی از محصولات از جمله پوست، مو، ناخن و محصولات آرایشی و همچنین مواد دامی یافت.

فرمول شیمیایی کربومر چیست؟

C3H4O2

کربومر

کاربرد کربومر چیست؟

کربومرها مواد غلیظ کننده ای هستند که به کنترل ویسکوزیته و جریان محصولات آرایشی کمک می کنند. آنها همچنین به توزیع و تعلیق مواد جامد نامحلول در مایع کمک کرده و از جدا شدن روغن و قسمت های مایع محلول جلوگیری می کنند. آنها توانایی جذب و نگهداری آب را دارند و می توانند هنگام پراکنده شدن در آب، تا 1000 برابر حجم اصلی خود متورم شوند. به طور کلی، این دسته از مواد در فرمولاسیون های محصولات شبیه ژل استفاده می شود، زیرا وقتی در آب مخلوط می شود، قوام کلوئیدی مانند موسیلا ایجاد می کند. این ماده در طیف وسیعی از محصولات مراقبت شخصی مانند ژل استایلینگ، مرطوب کننده صورت، ضد آفتاب، شامپو، درمان ضد پیری، کرم چشم، پاک کننده و اسکراب موجود است.

اثرات جانبی Carbo-mer

این ماده برای استفاده در محصولات آرایشی، ایمن ارزیابی شده است. در بررسی مطالعات حاد دهانی و پوستی، آنها تشخیص دادند که کربومرها پتانسیل کمی برای سمیت نوری، تحریک پوست و حساسیت در غلظت های 100٪ دارند.

انواع کربومر

کدهای کربومر (910، 934، 940، 941 و 934P) نشانه ای از وزن مولکولی و اجزای خاص پلیمر هستند.

carbomer 940

Carbomer 940 یک پلیمر پلی وینیل کربوکسی است که به عنوان تقویت کننده ویسکوزیته، ماده ژل زا یا عامل تعلیق استفاده می شود. کربومر 940 با اترهای pentaerythritol پیوند دارد و عمدتاً در سیستم هایی که به وضوح درخشان یا واکنش شدید ویسکوزیته نیاز است، استفاده می شود. Carbomer 940 نرمی و سر خوردگی باورنکردنی در مقایسه با گلیکول ها هنگام افزودن به فرمولاسیون به شما می بخشد.

کربومر 940

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.