کامفور

کامفور پودری است که در اصل از پوست و چوب درخت کامفور به دست می آید. امروزه بیشتر کامفور مصنوعی است. این ماده در برخی از محصولاتی است که روی پوست اعمال می شود. این یک عنصر رایج در داروهایی است که برای سرفه و تحریک پوست روی پوست اعمال می شود. کامفور یک جامد مومی، قابل اشتعال، شفاف با عطر قوی است. این یک ترپنوئید با فرمول شیمیایی C10H16O است. این ماده در درخت چوب لورل کامفور، یک درخت بزرگ همیشه سبز در شرق آسیا یافت می شود. منبع اصلی کامفور در آسیا ریحان کامفور است. camphor را می توان به طور مصنوعی از روغن سقز نیز تولید کرد.

کامفور

کامفور چگونه کار میکند؟

به نظر می رسد Camphor پایانه های عصبی را تحریک می کند که علائمی مانند درد و خارش را زمانی که روی پوست اعمال می شود تسکین می دهد. این ماده در برابر قارچ هایی که باعث عفونت در ناخن های پا می شوند نیز فعال است.

کاربرد Camphor

کامفور به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد التهابی، کاربردهای موضعی بسیار متنوعی دارد. افراد برای تسکین درد و کاهش خارش، کامفور را به پوست می‌مالند. همچنین روی پوست گردن و قفسه سینه اعمال می شود تا بتوان آن را تنفس کرد تا میل به سرفه کاهش یابد. همچنین برای مقاصد دیگر استفاده می شود، اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از سایر کاربردهای کامفور وجود ندارد.

camphore خوراکی بی خطر است. همچنین مهم است که کامفور را روی پوست شکسته نمالید، زیرا می تواند به سرعت وارد بدن شود و به غلظت هایی برسد که به حدی بالا باشد که باعث مسمومیت شود.

چرا مردم کامفور مصرف می کنند؟

کامفور برای رایحه آن، به عنوان مایع مومیایی کردن، به عنوان داروی موضعی، به عنوان یک ماده شیمیایی تولیدی و در مراسم مذهبی استفاده می شود. هیچ دوز استانداردی برای این ماده وجود ندارد. camphor همچنین یک درمان پوستی برای درد ناشی از نیش حشرات، زخم های سرد و سوختگی های خفیف است. ممکن است به خارش کمک کند.

مالیدن پماد کامفور روی گلو و سینه ممکن است به سرفه کمک کند. امروزه بیشتر کامفور مصنوعی است. این ماده در برخی از محصولاتی است که روی پوست اعمال می شود، از جمله درمان های مورد تایید FDA استفاده می شود. این ماده یک عنصر رایج در داروهایی است که برای سرفه و تحریک پوست روی پوست اعمال می شود.

افراد برای تسکین درد و کاهش خارش، کافور را به پوست می‌مالند. همچنین روی پوست گردن و قفسه سینه اعمال می شود تا بتوان آن را تنفس کرد تا میل به سرفه کاهش یابد. همچنین برای مقاصد دیگر استفاده می شود، اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از سایر کاربردهای camphor وجود ندارد.

خطرات و اقدامات احتیاطی

کامفور خوراکی بی خطر است. همچنین مهم است که کافور را روی پوست شکسته نمالید، زیرا می تواند به سرعت وارد بدن شود و به غلظت هایی برسد که به حدی بالا باشد که باعث مسمومیت شود. هرگز کافور را به صورت داخلی مصرف نکنید!

زمانی که این ترکیب به درستی استفاده شود، عموماً برای بزرگسالان بی خطر است. لوسیون ها یا کرم های حاوی مقدار کمی camphor را می توانید روی پوست خود بمالید. هرگز از کافور رقیق نشده یا محصولات حاوی بیش از 11 درصد کافور استفاده نکنید. همیشه قبل از استفاده از این ماده روی پوست خود یک تست چسب پوستی انجام دهید. مقدار کمی از محصول را روی ساعد داخلی خود بمالید و 24 ساعت صبر کنید تا ببینید آیا واکنشی رخ می دهد یا خیر.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.