سدیم لاکتات

سدیم لاکتات نمک سدیم اسید لاکتیک است و طعم ملایم نمکی دارد. این ماده با تخمیر منبع قندی مانند ذرت یا چغندر تولید می شود و سپس با خنثی سازی اسید لاکتیک حاصل ترکیبی با فرمول NaC3H5O3 ایجاد می شود. سه نوع اصلی نمک لاکتات به عنوان افزایش دهنده نمک گزارش شده است – پتاسیم، سدیم و کلسیم لاکتات. لاکتات پتاسیم و سدیم به طور گسترده در صنایع گوشت و طیور به عنوان عوامل ضد میکروبی مورد استفاده قرار می گیرد. این رطوبت رسان به مراتب قوی تر از گلیسیرین گیاهی است و بیش از دو برابر قابلیت نگهداری آب را دارد.

سدیم لاکتات

کاربرد

صنایع غذایی

لاکتات سدیم به عنوان یک افزودنی غذایی دارای شماره E325 است و به طور طبیعی یک محصول مایع است ، اما به صورت پودر نیز موجود است. به عنوان نگهدارنده ، تنظیم کننده اسیدیته و عامل حجیم عمل می کند.

صنایع آرایشی بهداشتی

گاهی اوقات سدیم لاکتات در محصولات شامپو و سایر اقلام مشابه مانند صابون های مایع استفاده می شود، زیرا یک مرطوب کننده و مرطوب کننده موثر است. در محصولات مراقبت از پوست، از آن به عنوان مرطوب کننده استفاده می شود. این ماده بعد از اسید هیالورونیک در توانایی نگه داشتن آب دوم است! همچنین می تواند چسبندگی را در فرمول ها کاهش دهد و کراتولیتیک است.

پزشکی

همچنین می تواند به صورت وریدی به عنوان منبع بی کربنات برای جلوگیری یا کنترل اسیدوز متابولیک خفیف تا متوسط در بیماران با مصرف خوراکی محدود (برای بی کربنات سدیم) که فرایندهای اکسیداتیو آنها به طور جدی مختل نشده است، تجویز شود. با این حال، استفاده از اسیدوز لاکتیک منع مصرف دارد. این می تواند باعث حملات پانیک در بیماران مبتلا به اختلالات پانیک موجود شود.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.