آلانتوئین

آلانتوئین در بسیاری از گیاهان و به ویژه در برگ ها و ریشه های گیاه کامفری (Symphytum officinale)، گیاهی از خانواده Boraginaceae و در ادرار اکثر پستانداران وجود دارد. آلانتوئین سنتز شده، که از نظر شیمیایی معادل آلانتوئین طبیعی است، ایمن و غیر سمی است و با مواد اولیه لوازم آرایشی سازگاری دارد و نیازهای CTFA و JSCI را برآورده می کند. بیش از 10 هزار ثبت اختراع به آلانتوئین اشاره دارد.

آلانتوئین

خصوصیات آلانتوئین

آلانتوئین یک ترکیب شیمیایی با فرمول C4H6N4O3 است. از دیگر نام های آن می توان به glyoxyldiureideو 5-ureidohydantoin اشاره کرد. Allantoin یک واسطه متابولیک اصلی در اکثر موجودات از جمله حیوانات، گیاهان و باکتری ها است. این ماده از اسید اوریک، که خود محصول تجزیه اسیدهای نوکلئیک است، توسط عمل اورات اکسیداز (اوریکاز) تولید می شود.

آلانتوئین یک ترکیب هتروسیکلیک است که از پورین گرفته شده است. این ماده یک پودر سفید بی بو است، در آب تا 0.5 درصد محلول است، بسیار کم در الکل ها حل می شود، در روغن ها و حلال های قطبی نامحلول است. Allantoin در محدوده pH 3-8 و حرارت طولانی مدت تا 80 درجه سانتی گراد پایدار است. این ماده کاملاً با مواد آرایشی و با سیستم های آنیونی، غیر یونی و کاتیونی سازگار است.

آلانتوئین یک ماده فعال پوست است که دارای خواص کراتولیتیک، مرطوب کننده، تسکین دهنده، ضد تحریک کننده است. باعث تجدید سلول های اپیدرمی و تسریع بهبود زخم ها می شود. Allantoin بی خطر و غیر تحریک کننده است، بسیار سازگار با پوست و مواد اولیه آرایشی است. آلانتوئین دارای سابقه طولانی در استفاده از لوازم آرایشی و دارویی است و هیچ گونه سمیت و واکنش های جانبی در آن مشاهده نشده است.

کاربرد

  • لوازم آرایشی و بهداشتی

تولیدکنندگان چندین اثر مفید برای آلانتوئین به عنوان یک ماده فعال در لوازم آرایشی بدون نسخه ذکر می کنند، از جمله می توان به اثر مرطوب کننده و کراتولیتیک، افزایش میزان آب ماتریکس خارج سلولی و افزایش رسوب زدایی لایه های بالای سلول های مرده پوست و افزایش صافی پوست اشاره کرد.

آلانتوئین برای هرگونه کاربرد مراقبت شخصی مناسب است. استفاده از آن به طور قابل ملاحظه ای عملکرد هرگونه لوازم آرایشی را افزایش می دهد: استفاده از آن در سطوح پایین روی پوست سالم ، ظاهری صاف و سالم می بخشد. استفاده بر روی پوست تحریک شده و ترک خورده، درد را تسکین می دهد و باعث بهبود می شود.

بسیاری از کاربردهای آرایشی آلانتوئین عبارتند از:

مراقبت از بدن و صورت: تونیک، ژل، کرم، لوسیون، دستمال مرطوب.
مراقبت از دست: ژل، لوسیون، کرم.
مراقبت از اصلاح: صابون اصلاح، پس از اصلاح، ژل، لوسیون، کرم.
مراقبت از کودک: بثورات پوشک، محصولات حمام، ژل، لوسیون، کرم، پودر، دستمال مرطوب.
مراقبت از لب: کرم.
مراقبت از آفتاب: کرم های ضد آفتاب، پس از آفتاب، ژل، لوسیون، کرم.
محصولات مو: شامپو، تونیک.
محصولات حمام: ژل دوش، پودر، دستمال مرطوب.
مراقبت از دهان و دندان: خمیر دندان، دهانشویه.

سطح استفاده Allantoin

مصرف معمولی آلانتوئین بین 0.1 تا 0.5 درصد است اما ممکن است تا 2 درصد افزایش یابد. آلانتوئین را می توان به راحتی در فرمول های آبی در دمای اتاق تا 0.5 درصد حل کرد. می توان آن را در امولسیون ها در 0.5 تا 2٪ با دمای بیش از 50 درجه سانتی گراد ترکیب کرد.

آلانتوئین

مطالعات علمی

یک مطالعه روی حیوانات در سال 2010 نشان داد که بر اساس نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل بافت شناسی، لوسیون نرم کننده با پنج درصد آلانتوئین با تعدیل پاسخ التهابی، روند التیام زخم را بهبود می بخشد. این مطالعه همچنین نشان می دهد که تجزیه و تحلیل کمی این ایده را پشتیبانی می کند که آلانتوئین همچنین تکثیر و سنتز فیبروبلاست را در ماتریکس خارج سلولی ترویج می کند.

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.