اینولین

اینولین یک پری بیوتیک است که از میکروبیوم پوست و باکتری های دوستدار پوست حمایت می کند که همه چیز را متعادل نگه می دارد. خاصیت مرطوب کنندگی دارد و یک مرطوب کننده و نرم کننده طبیعی است.

اینولین همچنین نوعی فیبر غذایی غیرقابل هضم است که باعث می شود فرد برای مدت طولانی تری احساس سیری کند و به کنترل اشتها و حفظ سطح قند خون کمک کند. به طور گسترده ای در مواد غذایی به عنوان یک شیرین کننده و منبع فیبر محلول استفاده می شود.

اینولین

ما اینولین را در درجه اول دوست داریم زیرا اجازه می دهد تا یک پری بیوتیک در مراقبت از پوست وجود داشته باشد! استفاده از پیش و پروبیوتیک ها در محصولات مراقبت از پوست در حال حاضر در صنعت مراقبت از پوست رواج دارد.

اینولین چیست؟

اینولین ها گروهی از پلی ساکاریدهای طبیعی هستند که توسط بسیاری از انواع گیاهان تولید می شوند. اینولین ها متعلق به دسته ای از فیبرهای رژیمی هستند که به نام فروکتان ها شناخته می شوند. برخی از گیاهان از اینولین به عنوان یک محیط ذخیره انرژی استفاده می کنند و معمولاً در ریشه یا ریزوم یافت می شود. اکثر گیاهانی که اینولین را سنتز و ذخیره می کنند، اشکال دیگری از کربوهیدرات ها مانند نشاسته را ذخیره نمی کنند.

انواع کاربرد

 • صنایع غذایی
 • آرایشی
 • صنعتی
 • پزشکی

صنایع غذایی

در صنایع غذایی، از اینولین به عنوان ماده ای برای افزایش فیبر غذایی غذاهای تولیدی استفاده می شود. طعم آن از ملایم تا شیرین (حدود 10٪ شیرینی شکر/ساکارز) متغیر است. می توان از آن به عنوان جایگزین شکر، چربی و آرد استفاده کرد. مفید است زیرا اینولین حاوی 25-35 درصد انرژی غذایی کربوهیدرات ها (نشاسته، قند) است.

اینولین علاوه بر اینکه یک ماده همه کاره است، با افزایش جذب کلسیم و جذب منیزیم و همچنین تحریک رشد باکتری های روده، فواید تغذیه ای را نیز به همراه دارد. از نظر تغذیه، نوعی فیبر محلول در نظر گرفته می شود و گاهی اوقات به عنوان یک پری بیوتیک طبقه بندی می شود. برعکس، آن را نیز جزو دسته کربوهیدرات هایی می دانند که به سرعت در روده بزرگ تخمیر می شوند و گاز تولید می کنند. اگرچه ممکن است در برخی افراد ناراحتی گوارشی ایجاد کنند، اما می توانند تغییرات مطلوبی در فلور روده ایجاد کنند که به حفظ سلامت روده بزرگ کمک می کند.

با توجه به توانایی محدود بدن در پردازش فروکتان ها، اینولین حداقل اثر صعودی بر سطح قند خون دارد و می توان از آن برای درمان بیماری های مرتبط با قند خون مانند سندرم متابولیک استفاده کرد.

آرایشی

در لوازم آرایشی، از اینولین به جای قندهای معمولی در تولید محصولات مراقبت از بدن استفاده می شود. در لوازم آرایشی برای نرم کردن پوست و مو استفاده می شود. به عنوان نرم کننده مو استفاده می شود. INCI به شرح زیر عمل می کند: حالت دهنده پوست: وضعیت پوست را خوب حفظ می کند.

صنعتی

در صنعت، اینولین هیدرولیز نشده نیز می‌تواند مستقیماً از طریق فرآیند تخمیر و شیرین‌سازی همزمان به اتانول تبدیل شود، که ممکن است پتانسیل تبدیل گیاهان غنی از اینولین را به اتانول برای سوخت داشته باشد.

پزشکی

در پزشکی، اینولین و سینیسترین آنالوگ آن برای اندازه گیری عملکرد کلیه با تعیین نرخ فیلتراسیون گلومرولی (GFR) استفاده می شود، که حجم مایعی است که از مویرگ های گلومرولی کلیه(ها) به داخل کپسول بومن در واحد زمان فیلتر می شود. اگرچه اینولین استاندارد طلایی برای اندازه گیری GFR است، اما به دلیل هزینه و دشواری انجام آزمایش، به ندرت در عمل استفاده می شود. این نیاز به دسترسی داخل وریدی (IV) برای انفوزیون اینولین، و همچنین تا دوازده نمونه خون گرفته شده از بیمار در یک دوره چهار ساعته دارد. اینولین رشد و فعالیت باکتری ها را تحریک می کند یا از رشد یا فعالیت برخی باکتری های بیماری زا جلوگیری می کند. تحقیقات آن را با چندین فواید سلامتی مانند کمک به کنترل دیابت، کمک به کاهش وزن و بهبود سلامت گوارش مرتبط دانسته اند.

کاربرد و مزایا

 • درجه غذایی
 • گیاهی
 • اینولین می تواند مکمل مفیدی برای بیماران دیابتی باشد
 • محلول در آب
 • مرطوب کننده و نرم کننده
 • پری بیوتیک ها سطح پوست شما را قوی، متعادل و جوان نگه می دارند
 • پری بیوتیک ها به جبران عواملی که می توانند منجر به خشکی، قرمزی یا ضعیف شدن سطح پوست شوند کمک می کنند
 • پری بیوتیک ها به بازیابی باکتری های خوب کمک می کنند
 • آنها می توانند باکتری های بد را بدون کشتن افراد خوب از بین ببرند
 • اینولین یک مرطوب کننده طبیعی است
 • اینولین یک عامل تشکیل دهنده فیلم و حالت دهنده پوست است
 • در مراقبت از مو، اینولین می تواند به هیدراتاسیون، صاف کردن و اثرات ضد الکتریسیته ساکن کمک کند

درحال حاضر مجموعه کیمیا زیست گستر نوین قادر به ارائه انواع مواد اولیه با گریدهای غذایی، دارویی، آرایشی، بهداشتی و صنعتی در حجم های بالا و کیفیت عالی از تولید کننده های معتبر می باشد. درصورت نیاز می توانید درخواست خود را با ما درمیان گذاشته تا در سریعترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.